E dhimbshme: Ky është i riu që vdiq në aksident (FOTO)

Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku, i cili ka ndodhur mbrëmë në rrugën Kaçanik-Ferizaj.

Lajmin e ka konfirmuar major i Policisë së Kosovës në rajonin e Ferizajt, Qazim Reka.

Ai ka bërë të ditur se në aksident janë përfshirë tri vetura.“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:10. Në aksident janë përfshirë tri vetura, ndërsa si pasojë janë lënduar gjashtë persona, njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë”, ka thënë Reka.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se bëhet fjalë për 19 vjeçarin, Lorent Trena.