Sonte luan Shqipëria

Shqipëria sonte do ta zhvillojnë ndeshjen e fundit në kualifikimet për Evropian. Shqipëria e drejtuar nga Sylvinho e siguroi kualifikimin në Evropian pas barazimit me Moldavinë.

Sonte në ndeshjen ndaj Ishujt Faroe, Shqipëria synon ta sigurojë vendin e parë në grup. Me pozitën e vendit të parë, Shqiponjat do të jenë në vazon e parë dhe grupi i Evropianit pastaj do të jetë më i lehtë.

Ndeshjen Shqipëria vs Ishujt Faroe mund ta shikoni nga ora 20:45 në Super Sport dhe Art Sport.