Sonte gjysmëfinale interesante në Kupën e Mbretit

Sonte luhet ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, në mes Athletic Bilbao dhe Atletico Madrid.

Ndeshjen e parë të luajtur në Madrid e fituan baskët me rezultat 0-1.

Padyshim që sonte një përparsi shumë të madhe e kanë Bilbao pasi ndeshja luhet në San Mames.

Në këtë stadium, Bilbao janë skuadër e frikshme, pasi nuk kanë humbur në 30 ndeshjet e fundit.

Ndeshja Bilbao – Madrid fillon sonte në ora 21:30.