Pogba përjashtohet nga futbolli për 4 vjet, shkak dopingu

Tashmë dhe është zyrtare, Paul Pogba është përjashtuar nga futbolli.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano thotë se Pogba është përjashtuar nga futbolli për katër vite, raporton Sinjali.

Duke i’u referuar gazetarit italian, thuhet se ky vendim i marr për Pogban vjen pasi francezi ka përdorur doping.

Në testet e fundit që ka i ka përfunduar te skuadra e Juventusit, del që 30 vjeçari ka përdoru doping që është i ndaluar në çdo sport.