Sonte luan Kombëtarja

Soccer Football - Euro 2024 Qualifier - Group E - Albania v Czech Republic - Air Albania Stadium, Tirana, Albania - October 12, 2023 Albania's Taulant Seferi celebrates scoring their third goal with teammates REUTERS/Florion Goga

Kombëtarja e Shqipërisë sonte luan ndeshjen miqësore ndaj Suedisë.

Ndeshja fillon në ora 19:00 dhe do të trasnmetohet në kanalin SuperSport Albania.

Shqipëria në këtë ndeshje vjen pas humbjes nga Kili me rezultat 0-3.

Ndërsa, Suedia ka humbur nga Portugalia me rezultat 5-2.