Sot në Zahir Pajaziti, Llapi përballet me Ballkanin

Llapi do të përballet me Ballkanin në një ndeshje direkte për titull kampioni.

Llapjanët kanë 4 pikë më pak se Ballkani, kur kanë mbetur vetëm edhe dy ndeshje deri në fund të Superligës së Kosovës.

Me një fitore sot, diferenca do të ngushtohej dhe gjithçka do të vendosej në ndeshjen Prishtina – Ballkani dhe Llapi – Liria.

Ndeshja mes Llapit dhe Ballkani zhvillohet sot në ora 15:00, në Arena ‘Zahir Pajaziti’.