Gliha: Nuk u ndjeva mirë që fituam ndaj Izraelit

Pas fitores ndaj Izraelit, trajneri i Kosovës, Primoz Gliha ka dhënë një deklaratë skandaloze.

Ai ka thënë që ka ndjenja të përziera për këtë fitore dhe se ndihet fajtor që Kosova fitoi ndaj Izraelit.

“E di që do të tingëlloj e çuditshme, por ndjenjat ishin të përziera, kënaqësia e fitore, disi u ndjeva pak fajtor që i mundëm”, tha Gliha për mediumin kroat Sportske.