Tërmet në Shqipëri

Një tërmet është ndier në Shqipëri rreth orës 23:40.

Tërmeti ishte i fuqisë 3.1 shkallë të Rihterit, ku epiqendrën e kishte 5 kilometra afër Librazhdit dhe 21 kilometra larg qytetit të Elbasanit, ka bërë të ditur Qendra Sizmologjike evropiano-mesdhetare, transmeton Klankosova.tv.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo lëndime në njerëz.