Mallorca – Sociedad në penallti, Muriqi godet i pari

Ka përfunduar ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Mbretit në mes Real Sociedad dhe Mallorca.

Ndeshja e parë përfundoi me rezultat 0-0, ndërsa sonte në kohën e rregullt përfundoi 1-1, më pas ekipet shkuan në vazhdime dhe në fund edhe në penallti.

Mallorca fitoi këtë ndeshje në penallti, pasi u treguan më të saktë se skuadra e Real Sociedad.

Muriqi shënoi në penalltinë e parë të goditur nga ekipi i Mallorcas.

Mallorca në finale do të përballet me fituesin e ndeshjes Bilbao – Atletico Madrid.