Pamje nga aksidenti i tmerrshëm në Shqipëri ku dyshohet se vdiqën 8 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri, ku një makinë e tipit “Benz” ka rënë në anën e lumit Vjosa dhe për pasojë raportohet se kanë humbur jetën 8 persona.

Pamjet e aksidentit të tmerrshëm tashmë janë publikuar.

Siç raportojnë mediat në Shqipëri, aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:00, në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet në afërsi të fshatit Kuqar.

Pasi mjeti humbi kontrollin dhe përfundoi në lumin Vjosë, 7 pasagjerë, që dyshohet se ishin emigrantë klandestinë, dhe shoferi kanë humbur jetën.

Në pamje shihet se makina është shkatërruar totalisht nga përplasja që ka rezultuar fatale për personat që udhëtonin në të.