Publikohet formacioni i vitit në Francë

Në Francë është publikuar formacioni më i mirë i vitit në Ligue 1. Përveç formacionit të sezonit, mbrëmë u ndanë edhe disa çmime.

Çmimi i lojtarit më të mirë shkoi te Mbappe, lojtari më i mirë i ri te Zaire Emery, portier i vitit u shpall Donarumma.

Në formacionin e vitit nuk është përfshirë Edon Zhegrova. 25 vjeçari kosovar në këtë sezonë zhvilloi 32 ndeshje dhe shënoi 6 gola e dhuroi 5 asistime.

Më poshtë formacioni i vitit: