Vazhdon dominimi i gjeniut Guardiola

Manchester City ka fituar ndeshjen më të rëndësishme të sezonit. Ata kanë mposhtur skuadrën londineze të Tottenham me rezultat 0-2.

Dy golat për Manchester Cityn i shënoi Erling Haaland.

Tani ‘qytetarët’ ndodhen në vendin e parë në Premier League, ku ka mbetur vetëm edhe një ndeshje dhe City me fitore ndaj West Ham do të shpallen sërish kampion.

Nëse City fiton ndaj West Ham, ky do të jetë titulli i katërt radhazi për Pep Guardiolan dhe skuadrën e tij, një dominimin i jashtëzakonshëm në futbollin anglez nga katalunasi.