Finalja Sevilla-Roma shkon në vazhdime

Ndeshja finale e Ligës së Evropës mes Sevillës dhe Romës, ka shkuar në vazhdime pasi brenda lojës së rregullt, dy skuadrat nuk arritën të shënonin më shumë se vetëm nga një herë secila.

Nëse edhe brenda dy vazhdimeve me nga 15 minuta nuk ka fitues, atëherë fituesi do të shpallet pas penaltive.

Këtë ndeshje mund ta ndiqni në Klan Kosova dhe Art Sport 1.