Kryeministri sllovak u qëllua në kokë dhe në bark, gjendja e tij mbetet e rëndë

Kryeministri sllovak, Robert Fico, mbetet në gjendje të rëndë pas atentatit ndaj tij nga një person i dyshuar.

Ai raportohet se është qëlluar disa herë: një në barkë dhe një në kokë, përcjell klankosova.tv.

Pamjet më poshtë, tregojnë minutat e para pas sulmit ndaj Ficos, ndërsa rojet e sigurimit evakuojnë kryeministrin me autoeskortën e tij.

Tutje dëshmitarët okularë, duket se e mbajnë sulmuesin.